Torbalama Ozon Tedavisi

Torbalama Ozon Tedavisi

Bu beyefendi uzun yıllardır tip 2 diyabet(şeker) hastalığı ile mücadele eden bir hasta…Hastalık, maalesef bacak damarlarında da ağır tahribat yapmış, damar tıkanıklığı ve gangrene giden diyabetik ayak infeksiyonu gelişmiş..

Bu süreçte kendisini takip eden hekimlerce gerekli tüm tıbbi önlemler alınmasına ve uygulanmasına rağmen tablo olumsuz bir şekilde ilerlemiş. Hastaya amputasyon (parmak ve ayağın bir kısmının kesilmesi) kararı verilmiş olsa da son bir tıbbi seçenek olarak ozon tedavisi önerilmiş…

Hasta son bir umutla kliniğimize getirildi. Ateşi yüksek ve genel durumu olumsuzdu. Acil bir durum değerlendirmesi yapıp, ne yapacağımızı planladık.Hızlı hareket etmek zorundaydık, aksi takdirde hastamız ayak ve parmaklarını kaybedebilirdi(Şeker hastalığı, tüm hastalıklar arasında en sık amputasyon nedenidir) . Damar doepler ultrason ve yüzeysel doku ultrason ile damar ve yara değerlendirmesini takiben sistemik ve bagging(torbalama) ozon terapi başladık. Hasta kısa zamanda ozon tedavisine yanıt vermeye başladı. Gangrene giden ağır diyabetik yara infeksiyonu kayboldu.

Tekrarlanan damar ultrasonunda damardaki tıkanıklığın yarı yarıya azaldığı rapor edildi . Genel durum düzeldi , ateş düştü 500 lerde giden kan şekeri , olması gereken normal düzeylerine indi. Hastamız kendisini çok zinde ve dinç hissetmeye başladı. Tabi ki biz de bu harika sonuçlarla çok mutlu olduk ve mutluluğumuzu sizlerle paylaşmak istedik.Yaşamın olduğu yerde umut vardır.

Sağlıklı günler dilerim. ??#ozontedavisi#torbalamaozon#damartikanikligi#diyabettip2#dahiliyesamsun

Bu gönderiyi paylaş

Comments (2)

 • Eric cevap

  Cool website!

  My name’s Eric, and I just found your site – mehmeteminerdem.com – while surfing the net. You showed up at the top of the search results, so I checked you out. Looks like what you’re doing is pretty cool.

  Ocak 9, 2021 , 1:20 pm
 • Uzm.Dr. Mehmet Emin ERDEM cevap

  Hello dear Eric … Thank you very much for your nice thoughts. Hope to see you..

  Ocak 16, 2021 , 5:16 pm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir