DİYABETTES MELLITUS (Şeker hastalığında) ozon tedavisi:

DİYABETTES MELLITUS (Şeker hastalığında) ozon tedavisi:

DİYABETTES MELLITUS (Şeker hastalığında) ozon tedavisi:

Şeker hastalığı tip 1 ve tip 2 diyabet olarak ikiye ayrılır. Tip 1 hem tip 2 diyabetin damar ve sinir komplikasyonlarının giderilmesinde ozon tedavisi çok etkilidir.   Kan şekeri yani glikoz, ozonun etkisiyle vücut doku ve hücrelerine kolaylıkla girebilmektedir. Bu da tip 2 şeker hastalarının en önemli sorunu olan kan şekeri düzeyinin düşmesine yol açmaktadır. Ozon tedavisi sayesinde şeker hastalarının tedavide gereksinmesi olan ilaç dozları düşmektedir. Diğer yandan diyabetin kronik komplikasyonlarının (yan etkilerinin) gelişmesi de engellenmektedir. Ozon terapi tüm otoimmün hastalıklarda olduğu gibi tip 1 diabette de iyi bir immün sistem modülatörüdür.

ŞEKER’İN YOL AÇTIĞI TAHRİBAT

 Şeker hastalığının  organlara ait küçük ve büyük damarlarda bozukluk yapması karakteristiktir. Kalp, beyin, Göz ve böbrek gibi organların damarlarının etkilenmesi çok ciddi sonuçlar yaratmaktadır. Şeker hastalığı sıklıkla kalp damarlarını etkiler. Gözün özellikle retina tabakasındaki damarların etkilenmesi hafif görme bulanıklığından körlüğe kadar gidebilen bozukluklara neden olmaktadır. Körlüğün en sık rastlanan nedenlerinden biri şeker hastalığına bağlı retina bozukluklarıdır. Şeker hastalarında, beyin damarlarının da etkilenmesi sonucu, beynin damarsal kökenli hastalıklarının (inme; yarı felç) ortaya çıkma sıklığı artmaktadır. Böbrek glomerülleri ve borucukları da şeker hastalığı sonucu bozulmaktadırlar. Bu ise zamanla ağır bir böbrek yetmezliği tablosuna yol açarak şeker hastalarının dialize girmelerine yol açmaktadır. Ayaklardaki damarların şeker hastalığına bağlı olarak tıkanması iyileşmeyen yara ve gangren gelişmesine neden olmaktadır.

OZON TERAPİ DİYABET HASTALARINDA HAYAT KALİTESİNİ ARTIRIR:

Ozon tedavisi uygulanan hastaların kan şekeri dikkatle izlenmelidir. Çünkü ozon tedavisi sonucunda kan şekeri düşebildiği için kan şeker düzeyine göre diyabet ilaçları tekrar düzenlenmelidir.Kan şekerinin düzene girmesinin yanında hastaların genel durumu da düzelir, iş gücünde artış olur ve uyku düzene girer. Antioksidan savunma gücünde de artış görülür. Hastaların enerjileri ve yaşam kalitesi belirgin şekilde artar. Şeker hastalığında ozon tedavisi sistemik ozon yada gereksinim varsa rectal ozon şeklinde yapılabilir. Uygulaması kolay son derece güvenli bir tedavi yöntemidir. Klinik tecrübemin yoğun olduğu bir tedavi yöntemi olan ozon terapiyi yıllardır diyabet hastalarımda uygulayıp, gayet yüz güldürücü sonuçlar almaktayım. Tabii burada mühim konu doğru hasta, doğru yöntem ve tecrübeli personel ve doğru ekipman kullanımı olmasıdır. Her zaman söylediğim gibi sağlık, sağlık profesyonellerin işidir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir