Visseral Manuel Terapi

Visseral Manuel Terapi Nedir?

Visseral Manuel Terapi (İç organların elle tedavisi) iç organların ciltte yansıma bölgelerini değerlendirerek hastalık tanısı koyma ve tedavi etme yöntemidir.

Bu yolla iç organların fonksiyonları düzeltilebilir, birçok hastalığın tedavisine tek başına ya da diğer tedavilere ek olarak destek sağlanabilir. Visseral Manuel Terapi yöntemi ile kas, iskelet, sinir sistemi, solunum, sindirim, lenf sistemi, ürogenital sistemlerle ilgili pek çok sorun giderebilir.

Bu yöntemle, organ ve ligament dediğimiz organ etrafındaki bağlantı noktalarının düzenlenmesi sağlanarak, hastanın şikayetleri giderilir. Hepimiz çevremizde “Sürekli karın ağrısı çeken ancak tetkiklerde hiçbir şey bulunamayan”, “Ağrıları olan ancak yapılan her türlü müdahaleye rağmen bundan bir türlü kurtulamayan” kişilerin yakınmalarını duymuşsunuzdur.

Özellikle altta yatan belli bir organik neden bulunamayan vakalarda,”Senin bu şikâyetin sinirsel”denilen ve araştırmanın bırakıldığı o çıkmaz sokaklarda Visseral Manuel terapi’den çok iyi sonuçlar alınabilmektedir. Bu tedavide, genel vücut sağlığının korunması için organ fonksiyonlarının düzgün olmasının sağlanmasına çalışılmaktadır.